Na 22 kwietnia przypada jeden z najważniejszych dni proklamowanych przez UNESCO, czyli Dzień Ziemi. W naszej szkole prowadzono proekologiczne działania przez kilka dni.
20 kwietnia odbył się kiermasz charytatywny przygotowany przez uczniów klas drugich. Dochód ze sprzedawanych słodkości i rękodzieł został przeznaczony na działania fundacji “Mysikrólik”.
21 kwietnia Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Magdaleny Kaczmarczyk zorganizował szkolną akcję “Rowerem do szkoły“. Uczniowie mogli również przyjeżdżać na hulajnogach lub przychodzić pieszo. Szkolny konkurs na najbardziej ekologiczną klasę wygrała klasa 7a.
Uczniowie klas młodszych wykonali plakaty, z okazji “Dnia Ziemi”, które można obejrzeć – tutaj.
W dniu 22 kwietnia (a była to sobota) kilku wolontariuszy z klasy 8b wraz z opiekunem Danielem Lechem uczestniczyło w gminnej akcji “Sprzątamy Jaworze”.
Odchody “Dnia Ziemi” zakończyliśmy 27 kwietnia bardzo ciekawym spotkaniem ze współzałożycielką fundacji “Mysikrólik”, która nie tylko opowiadała o ratowaniu dzikich zwierząt, ale również często podkreślała jak mądrze pomagać wszystkim zwierzakom żyjącym na wolności. Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć – tutaj.

“Skarby” klasy ósmej po sprzątaniu.