Wizyta na Wydziale Biologii
w Katowicach na Uniwersytecie Śląskim
15.11.2016r. odbył się wyjazd do Katowic na Wydział Biologii i Ochrony Środowiska w ramach realizacji innowacji pedagogicznej. Zajęcia prowadził pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego pani dr. Jagna Karcz, w formie prezentacji multimedialnej i krótkiego wykładu. Zapoznaliśmy się z mikroskopią skaningową oraz niektórymi organizmami badanymi właśnie tą techniką. Druga część to zajęcia praktyczne podczas których wykonywaliśmy preparaty: tworzyw sztucznych, surowców naturalnych, pyłków roślin, kryształków cukru, które oglądaliśmy w mikroskopie stereoskopowym. Obserwacja w mikroskopie elektronowym pod powiększeniem 10 tys. razy wymagała pozłocenia i wysuszenia w suszarce preparatów. Były to bardzo ciekawe zajęcia i mamy nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej.
Jagoda Pytlowany
Julia Poradowska

Więcej zdjęć – tutaj