W pierwszej połowie czerwca uczniowie klasy 8A udali się na czterodniową wycieczkę do zaprzyjaźnionej węgierskiej gminy Jaszszentandras.
Wyjazd był dla uczniów nagrodą za zdobycie I miejsca w szkolnym pikniku, który odbył się w poprzednim roku szkolnym. Podczas klasowego występu artystycznego ósmoklasiści zaprezentowali ciekawostki na temat krzywej wieży w Pizie i wybranych elementów kultury włoskiej.
Młodzież wraz z opiekunami została serdecznie przyjęta zarówno przez dyrektora węgierskiej szkoły w Jaszszentadras, jak i przez uczniów, którzy gościli w murach jaworzańskiego “Maczka” nieco ponad pół roku wcześniej.
Uczestnicy wyjazdu mieli okazję nie tylko skosztować typowe węgierskie potrawy, zwiedzić ciekawe miejsca, ale również integrować się z rówieśnikami, jednocześnie doskonaląc sprawność posługiwania się językiem angielskim. W programie pobytu znalazły się: rozgrywki sportowe, zajęcia integracyjne, nauka tańców regionalnych oraz wyjście na sąsiadujące baseny termalne. Dużą atrakcją niewątpliwie był spacer po Budapeszcie, w trakcie którego można było podziwiać kilka charakterystycznych miejsc, takich jak: Plac Bohaterów, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Narodowe, Dom Muzyki oraz park miejski.
Z workiem wielu miłych wspomnień uczniowie wrócili do domów, w dalszym ciągu utrzymując kontakt z węgierskimi rówieśnikami.

Opiekunowie wyjazdu
Magdalena Białek i Iwona Kominek