Światowy Dzień Kobiet był obchodzony w naszej szkole nie tylko na lekcjach wychowawczych, ale również na języku angielskim oraz na historii. “Polki znane na całym świecie” to temat plakatów wykonywanych i prezentowanych przez uczniów na lekcjach języka angielskiego. Uczniowie utrwalali i poszerzali nie tylko swoje umiejętności z języka egzaminacyjnego, ale również poznawali działalność naukową, sportową, czy polityczną wybitnych Polek. Na lekcję historii w klasie V a wybrani uczniowie przygotowali i omówili (a nie przeczytali) referaty pt. “Wybitne i wpływowe kobiety średniowiecza”. W klasie VII uzupełnieniem tematu o skutkach I wojny światowej stały się prezentacje poświęcone zmianie roli kobiet w I poł. XX wieku. Wybrane zostały takie zagadnienia, o których w naszych podręcznikach nie ma wystarczających informacji.
Zmiana roli kobiet po I wojnie światowej – prezentacja,
Znane kobiety w historii – referat,