Nasza szkoła wraz z wieloma placówkami z Bielska – Białej i okolic przystąpiła do XIX edycji Pól Nadziei. Po raz kolejny włączyliśmy się w organizowanie pomocy finansowej dla salwatoriańskiego hospicjum w Bielsku-Białej przy ul Zdrojowej. Już we wrześniu wolontariusze z klasy 8a przy dużym zaangażowaniu wychowawczyni pani Iwony Kominek przygotowali kolorowy kiermasz słodkości, z którego dochód wpłacono na konto hospicjum. I tak podziało się w naszej szkole jeszcze kilkakrotnie. Bożonarodzeniowy kiermasz klasy 1a i pani Justyny Smyrdek przyniósł rekordowy dochód ponad 2 tysięcy, którego nie mogli pobić wolontariusze, sprzedając ciasto podczas kolejnych czterech kiermaszy.  Uczniowie z klasy 8a i 8b przy pomocy opiekunki szkolnego wolontariatu pani Doroty Klajmon przygotowali jeszcze trzy stoiska dla rodziców oraz dla uczniów, a jedno stoisko przygotowała kl. 7a. W czerwcu zorganizowano zbiórkę darów dla hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Podczas podsumowania XIX edycji “Pól Nadziei” dnia 19 VI zostaliśmy wyróżnieni spośród 52 szkół. Otrzymaliśmy puchar i dyplom na szczególny wkład w organizacje pomocy finansowej!