Z tabliczką mnożenia za pan brat

W dniu 2 października obchodziliśmy X Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Zostaliśmy jedną z 5242 oficjalnie zarejestrowanych szkół, w której nauczyciele, pracownicy i uczniowie przypominali sobie działania matematyczne, jak się później okazało z pozytywnym skutkiem. Z tej okazji została zorganizowana w szkole zabawa dla uczniów klas 3-6. Ich zadaniem było odszukiwanie porozwieszanych w różnych miejscach szkoły działań związanych z mnożeniem i dzieleniem. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 6a, którym udało się odnaleźć przeszło 90 ukrytych działań. W tym dniu dziewczyny z Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadziły pod kierunkiem nauczycieli lekcje matematyki w klasie 3 i 4. W trakcie tych zajęć Agnieszka, Oliwia i Hania odpytywały uczniów ze znajomości tabliczki mnożenia i nagradzały najlepszych słodką niespodzianką. Zadaniem uczniów było również rozwiązywanie zadań tekstowych z zastosowaniem mnożenia i dzielenia. Na zakończenie tego intensywnego dnia dziewczyny odwiedziły Gminny Zespół Oświaty, szkolny sekretariat oraz panią dyrektor. Uczennice wcieliły się w role egzaminatorów, przepytując dorosłych ze znajomości podstawowych działań matematycznych. Jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Miał nas zachęcić do przypomnienia ważnych działań matematycznych. Uczniom zapewnił zdrową rywalizację, dorosłym pozwolił na zaprezentowanie swoich umiejętności przed uczennicami, a wszystkie pomyłki były oczywiści „kontrolowane”.

Małgorzata Janik