W dniu 5 października w naszej szkole miało miejsce coś wyjątkowego i niezwykle ciekawego. Był to dzień, kiedy to odbyło się spotkanie online z uczniami z odległych Indii. Poprowadziła je pani Iwona Kominek. Po drugiej stronie ekranu komputera pojawił się nauczyciel języka angielskiego pan Hari Krishna Patcharu oraz 25 uczniów z klas VI, VII i VIII. Była to grupa dzieci z publicznej szkoły podstawowej w miejscowości Bhattiprolu, dystrykcie Bapatla, w stanie Andhra Pradesh. Uczniowie ciekawi byli jak wygląda typowy dzień szkolny w Polsce, jakich przedmiotów uczą się dzieci i nastolatkowie oraz jakimi językami się posługują, jakich się uczą. Zapytali również o to z czego słynie nasz kraj. Uczniowie kolejno zasiadali przed ekran komputera, przedstawiali się, a następnie zadawali poszczególne pytania. Reszta grupy sporządzała notatki. Było to dla nich nie tylko doskonałe ćwiczenie ze słuchu w języku angielskim na żywo, ale i także lekcja kulturowa.
Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania, nauczyciel rozłożył małą flagę Indii, a grupa utalentowanych dziewczynek odśpiewała hymn narodowy. To wydarzenie niewątpliwie dostarczyło niezapomnianych emocji i wrażeń, które na pewno na długo pozostaną w pamięci.

It was a really nice and interesting online meeting with pupils attending public school in India.
Some pupils asked questions and the teacher from Poland, Ms. Iwona Kominek, used to answer them. These several questions were devoted to Polish educational system.