26. września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. W naszej szkole świętowaliśmy z tej okazji na wiele sposobów. Spora część uczniów ubrała się tego dnia w barwy charakterystyczne dla wybranego europejskiego narodu i przyniosła ciekawe rekwizyty związane z daną nacją. Byli i tacy, którzy własnoręcznie przygotowali z tej okazji lokalne smakołyki. Na lekcjach angielskiego opowiadaliśmy ciekawostki o niektórych krajach i językach, uczyliśmy się podstawowych zwrotów po niemiecku, włosku, hiszpańsku, szwedzku, czesku, ukraińsku i francusku. Niektórzy zaprezentowali też swoje językowe zdolności nagrywając filmiki w różnych językach Europy. Nagraniami planujemy podzielić się z naszymi zaprzyjaźnionymi uczniami z zagranicy. Poznawanie obcych języków to piękna, poszerzająca horyzonty przygoda.