GRASZ W ZIELONE?

Gram! Tym razem wcale nie dla promowania ekologicznego stylu życia, choć i takich akcji w naszej szkole nie brakuje. Jednak 17. marca wspólnie na zielono uczciliśmy irlandzkie święto – dzień świętego Patryka. W ramach upowszechniania wiedzy o historii i kulturze krajów anglojęzycznych, odbył się szereg wydarzeń. Po pierwsze, na korytarzach naszej szkoły zrobiło się naprawdę zielono! Większość uczniów starała się tego dnia dobrać części garderoby tak, by wyjątkowość tego dnia było widać gołym okiem. Niektórzy dodatkowo własnoręcznie przygotowali zielone gadżety – kapelusze, okulary, kolczyki i inne dodatki. Na korytarzu pojawiły się też przygotowane przez ochotników okolicznościowe plakaty.
Po drugie, rano na szkolnej jadalni uczniowie klas 4-6 wzięli udział w okolicznościowym konkursie odpowiadając na szereg pytań dotyczących Irlandii, jej symboli, tradycji oraz patrona.
Po trzecie, również śniadania naszych uczniów tego dnia nie były zwyczajne – wielu z nich przygotowało smakowity „zielony lunch”. Pomysłowość i inwencja nie znały granic – w śniadaniówkach znalazła się nie tylko sałata, awokado czy zielone winogrona, ale nawet zielone makarony i naleśniki. Irlandzki dzień w naszej szkole z pewnością na dłużej zostanie wszystkim w pamięci.

Magda Kaczmarczyk