MIĘDZYNARODOWY “DZIEŃ KROPKI”

   15 września jest obchodzony International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Święta kreatywności, odwagi oraz zabawy nie mogło zabraknąć i w naszej szkole. Zarówno uczniowie klas młodszych, jak i starszych, od samego rana cieszyli się tym dniem. Młodsi oglądali krótką prezentację multimedialną na temat kropkowej sztuki Aborygenów, doskonalili tabliczkę mnożenia z kropką w tle. Ponadto zaprezentowali swoje imiona oraz za-interesowania na specjalnych kartach, które następnie dzięki aplikacji Quiver stały się trój-wymiarowymi pięknymi kolorowymi kropkami. Przygotowali także bardzo ciekawe prace plastyczne podpisane w języku angielskim. Uczniowie obejrzeli także krótki film prezentujący bohaterkę książki Petera Reynoldsa “The Dot” – małą Vashti, dziewczynkę, która dzięki małej kropce zmieniła sposób myślenia o sobie i uwierzyła we własne możliwości.
   Natomiast uczniowie starszych klas na lekcji plastyki prowadzonych przez panią Annę Wiśniewską przygotowali bardzo oryginalne i kreatywne prace – kolaże tematyczne w kształcie kropki.
Nie tylko młodzież, ale i grono pedagogiczne świętowało ,zakładając tego dnia garderobę w kropki oraz kropeczki. Pojawiły się koszule, sukienki w grochy, nawet wesołe, kolorowe w kropki skarpety. To był naprawdę zakropkowany dzień!!!