Stowarzyszenie IV Piętro zostało założone przez mamy, których dzieci zmagały się z chorobą nowotworową. Obecnie mieszkańcy różnych zakątków Polski wspierają oddział onkologii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Wolontariusze organizują warsztaty dla dzieci przebywających na oddziale onkologii na IV piętrze Centrum Zdrowia oraz dbają o dobre samopoczucie ich mam. Systematycznie organizują pomoc rzeczową w celu doposażenia świetlicy dla dzieci, znajdującej się na oddziale.
Rodzice i młodzież z naszej szkoły odpowiedzieli na zapotrzebowanie stowarzyszenia. Przyniesiono wiele książek i gier dla dzieci i młodzieży. A kochanym mamom, które przebywają ze swoimi dziećmi na IV piętrze podarowaliśmy kosmetyki.