W ramach Innowacji – “Wierzę więc jestem, pomagam bo lubię” oraz akcji charytatywnej – “Pola Nadziei” i projektu edukacyjno-wychowawczego – “Mody Asyż, oblicza dialogu”
3 grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły zorganizowali kiermasz adwentowy, z którego dochód został przeznaczony na akcję charytatywną “Pola Nadziei”, która wspiera działalność Hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej.
Uczniowie do kiermaszu przygotowywali się prawie trzy tygodnie. Wykonali kartki świąteczne, ozdobne bombki tekturowe, anioły z gliny oraz herbaciane kalendarze adwentowe.
Uczestnicy nabożeństwa w Kościele Ewangelicko-Augsburskim mogli przeżywać nabożeństwo z liturgią prowadzoną przez uczniów naszej szkoły, a po nabożeństwie licznie przyszli na kiermasz.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji. Dochód z kiermaszu w wysokości 928 zł został przekazany dla hospicjum.
Zebraliśmy również czekolady dla dzieci w ramach akcji charytatywnej List do Dzieciątka, które zostaną przekazane dla dzieci z Bytomia, objęte projektem wychowawczo-edukacyjnym przez organizację Pedagogów Ulicy UNO.
Ewa Below