W dniach 23-27 maja br. sześciu uczniów ze Szkolnego Koła Ligi Morskiej i Rzecznej wzięło udział w XXXIII Ogólnopolskim Zlocie Jungów. W trakcie wyjazdu młodzi ligowcy z Jaworza uczestniczyli w uroczystym otwarciu sezonu żeglarskiego oraz obchodach Dni Kołobrzegu. Zwiedzili wiele urokliwych miejsc w Kołobrzegu, integrowali się z uczniami z Łodygowic, Gdańska i Kołobrzegu. Zdobyli III miejsce w morskim wieloboju, który odbył się na plaży zachodniej. Uczniowie mieli także okazję wysłuchać prelekcji pana Marka Padjasa zatytułowanej “Tam, gdzie kończy się świat”, w której komandor dzielił się wspomnieniami z rejsu na Antarktydę. Rejs katamaranem również dostarczył uczestnikom Zlotu niezapomnianych wrażeń. Wielką przyjemnością była możliwość podziwiana uroków naszego Bałtyku, bo “morza szum, ptaków śpiew” to było to, za czym wszyscy tęskniliśmy od dawna!