Początkiem czerwca 17 uczniów z klas 5-8 wyjechało do zaprzyjaźnionej szkoły w węgierskiej miejscowości Jaszentandras. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie i wzięliśmy udział w wielu ciekawych wydarzeniach. Główną atrakcją był całodniowy piknik z okazji Dnia Dziecka, w ramach którego uczniowie mieli za zadanie uratować “porwanego” burmistrza. By tego dokonać, musieli rozwiązywać zagadki w kolejnych stacjach zadaniowych. Graliśmy w gry drużynowe, strzelaliśmy z łuku i z bicza, mieliśmy okazję wsiąść do samochodu rajdowego i wozu strażackiego. Rozwiązywaliśmy też różne łamigłówki. Popołudnie spędziliśmy na lokalnym basenie, a wieczorem mieliśmy okazję nauczyć się ludowych tańców węgierskich. Uczniowie mieli nieocenioną okazję do nawiązania nowych znajomości, a także do praktycznego zastosowania umiejętności wyniesionych z lekcji języka angielskiego.
Drugi dzień spędziliśmy zwiedzając Budapeszt, poznaliśmy w ogólnym zarysie historię państwa węgierskiego, poznaliśmy najważniejsze zabytki Budapesztu i oczywiście byliśmy pod pomnikiem wspólnego bohatera gen. Józefa Bema.