Sprawozdanie z wyjazdu do Gdańska w ramach innowacji pedagogicznej
Zaplanowany w ramach innowacji pedagogicznej wyjazd do Gdańska odbył się w dniach 9 – 11 VI 2017 r. W zajęciach brało udział 12 uczniów gimnazjum i 3 opiekunów – uczestniczących w innowacji.
W pierwszym dniu (9 VI) zajęcia odbyły się na wyspie Sobieszewskiej na terenie Wyspy Przy-rodników w Stacji Biologicznej Uniwersytetu Gdańskiego w Górkach Wschodnich. Jest to unikalny fragment naszego wybrzeża, położony na styku Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych, co kształtuje wyjątkową różnorodność flory i fauny. Na terenie Stacji zlokalizowany jest interesujący obiekt o walorach edukacyjnych – „Laboratorium Wydmowe” – sztuczna wydma, z kolekcją piaskolubnych gatunków roślin, w tym chronionym mikołajkiem nadmorskim. (więcej – tutaj)