Ciekawa wizyta
Dnia 25 listopada odbyły się kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Edukacja przyrodnicza szansą na rozwój kompetencji uczniów” w Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej oraz w Ośrodku “Vila Barbara”.
Tematem zajęć była budowa układu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem budowy kręgosłupa oraz profilaktyka wad postawy. Na początku pan dr M. Guzik przedstawił nam prezentację multimedialną dotyczącą budowy biernego układu narządu ruchu, wrodzonych i nabytych wad postawy oraz profilaktyki z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć medycyny
Następnie udaliśmy się do Villi Barbara, gdzie odbyła się druga część zajęć prowadzona przez pracownika ośrodka zajmującego się rehabilitacją kuracjuszy Pani rehabilitantka oprowadziła nas po ośrodku i opowiedziała o wykonywanych zabiegach oraz pokazywała nam podstawowe ćwiczenia zapobiegające wadom postawy, które możemy wykonać samodzielnie w domu
Zajęcia były dla nas bardzo ciekawe i pouczające oraz poszerzyły naszą wiedzę zdobytą na lekcjach biologii.
Marta Śmiechura
Wiktoria Zipser