WIZYTA UCZNIÓW Z WĘGIER

W dniach 10-13 października br. szesnastu uczniów z węgierskiej Szkoły Podstawowej w Ja-szszentandras zagościło w murach naszej szkoły. Młodzież z klas szóstych, siódmych oraz ósmych przyjechała do nas z dyrektorem szkoły – p. Atilla Mihics oraz nauczycielką – p. Fruzsina Kozma.
Goście z zagranicy przywitani zostali przez Dyrektora Szkoły p. Barbarę Szermańską, uczniów klasy 8A oraz ich wychowawcę p. Iwonę Kominek. Po zakwaterowaniu oraz ciepłym posiłku, uczniowie mieli okazję poznać się w trakcie popołudniowego spotkania integracyjnego, w trakcie którego komunikując się w języku angielskim dopasowywali podstawowe wyrażenia po polsku i węgiersku. Były to między innymi pytania o imię, wiek, miejsce zamieszkania, ulubione kolory, jedzenie, zwierzęta. Pojawiały się także określenia dotyczące podziękowań oraz życzeń.
Podczas pobytu goście zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce oraz Kraków, odwiedzili jawo-rzańską tężnię, spacerowali też ulicami Bielska-Białej. W trakcie wizyty w Muzeum Flory i Fauny Morskiej i Śródlądowej Węgrzy byli oprowadzani przez pana Bartosza Czadra oraz Paulę, Tatianę i Mateusza z klasy 8A. Na terenie Orlika odbyły się także rozgrywki sportowe przygotowane przez p. Daniela Lecha, a w środowy wieczór zorganizowana została integracyjna dyskoteka dla klas 4-8.
Pobyt uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły węgierskiej był owocny. Cieszymy się z utrzymania współpracy między naszymi szkołami i odliczamy już czas się do wyjazdu na Węgry, który ma odbyć się w przyszłym roku. Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom naszej Szkoły za wsparcie w organizacji pobytu młodzieży z Węgier.

Iwona Kominek