Światowy Dzień Morski

W dniach 26.09.-01.10.2017r. członkowie Szkolnego Koła Ligi Morskiej i Rzecznej wzięli udział w wyjeździe szkoleniowym nad Bałtyk.
W trakcie wyjazdu uczniowie mieli okazję zwiedzić Gdańsk, Gdynię oraz Kąty Rybackie. Zrealizowali zajęcia interaktywne w Centrum Edukacji Morskiej w Gdańsku. Wysłuchali krótkiej prezentacji przy pomniku Jana Heweliusza. Część praktyczną wyjazdu stanowił rejs jachtem motorowym Martwą Wisłą,Przegaliną, Szkarpawą oraz Rybiną, żeby ostatecznie przez Zalew Wiślany dotrzeć do Kątów Rybackich. Kolejnego dnia członkowie koła halsowali dwoma żaglówkami po wodach Zalewu.
Ostatniego dnia pobytu nad morzem młodzi ligowcy odwiedzili Oceanarium w Gdyni, gdzie mieli okazję świętować Dzień Morza. Na terenie muzeum rozwieszone były tematyczne plakaty oraz odbywały się różne zajęcia.
Żegnając się z Bałtykiem przespacerowali się wzdłuż gdyńskiej mariny oraz Skweru Kościuszki podziwiając nasze piękne żaglowce oraz ORP “Błyskawicę“.