Światowy Dzień Wolontariatu przypada na grudzień, ale w naszej szkole idee pomocy potrzebującym staramy się rozpowszechniać przez cały rok.
Przed świętem zmarłych grupa pięciu wolontariuszy wraz z opiekunami włączyła się w sprzątanie jaworzańskich cmentarzy. Dokładny zakres porządków ustaliliśmy z proboszczami obu parafii. Ksiądz proboszcz Władysław Wantulok kilka dni wcześniej wskazał nam 4 duże groby (m.in. pastorów ewangelickich, doktora Czopa), a ksiądz katolicki Kamil Skoczylas kilka grobów opuszczonych od wielu lat i przeznaczonych do likwidacji. Młodzież pracowała oczywiście w swoim czasie wolnym – w sobotę. Oczyszczanie murków z mchu i chwastów, mycie grobów zajęło nam więcej czasu niż można było przypuszczać, ale z efektów byliśmy zadowoleni.

         

Kamila i Weronika sprzątają grób dr Czopa                                            Maja i Dagmara sprzątają grób ks. Wałacha