Uczniowie z klasy 5a mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi, a mianowicie przedstawieniem podstawowych informacji i ciekawostek o sobie w języku angielskim. Stworzyli listy, które skierowane będą do uczniów – rówieśników z zagranicy. Wersja papierowa listów na pewno dotrze tradycyjną pocztą do zaprzyjaźnionej szkoły w Jaszszentandras na Węgrzech. Wersja elektroniczna zaś przesłana będzie do nauczycieli z zagranicy, z którymi od kilku lat trwa współpraca w ramach programu „Penpals’ World”. Należą do niego min. nauczyciele z Portugalii, Argentyny, Peru czy Nepalu. Uczniowie skupili się także na pięknym dekorowaniu kopert, co niewątpliwie dodało naszej inicjatywie wyjątkowego uroku. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii. Z niecierpliwością oczekujemy na odpowiedzi od naszych międzynarodowych kolegów i koleżanek. Mamy nadzieję, że ta akcja zainspiruje ich do kontynuacji wymiany listów.