W listopadzie 2022 roku po raz 22 odbyła się Ogólnopolska Akcja “Prezent pod choinkę”

Najcenniejszy skarb to uśmiech dziecka
Chyba wszyscy zgodzimy się z tym zdaniem. Chcąc, aby dzieci w Ukrainie, Bułgarii i Rumunii, mogły się w grudniu uśmiechnąć, listopad w naszej szkole był czasem pamiętania o nich.
Prawie wszystkie klasy włączyły się w tegoroczną ogólnopolska akcję Prezent pod choinkę. Uczniowie, rodzice i nauczyciele dzielnie robili paczki świąteczne dla dzieci, aby pomóc organizatorom, Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, „spakować miłość”. Tak brzmiał tytuł tegorocznej akcji. W finale w naszej akcji zebraliśmy 56 paczek oraz pieniądze na pokrycie kosztów przewozu paczek do wskazanych krajów. Paczki zostały pięknie zapakowane w oklejone na kolorowo pudełka po butach. W zależności od wybranej opcji, chłopak – dziewczyna, oraz od wybranego wieku dziecka, w paczkach były słodycze, artykuły papiernicze, zabawki, maskotki, czapki, skarpetki, szaliki i rękawiczki.
Wszystkie paczki zostały odwiezione do parafii ewangelickiej w Jaworzu, skąd organizator je odebrał
i wyruszyły w dalsza podróż, aby w święta Bożego narodzenia mogły być wręczone dzieciom.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję.

Ewa Below
Dorota Klajmon
Marzena Wajda-Parzyk