Pomoc dla bezdomnych zwierząt.

Już po raz trzeci zorganizowano w naszej szkole zbiórkę pieniędzy na rzecz stowarzyszeń pomagającym bezdomniakom. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu (lub ich rodzice) i nauczyciele SP nr 2 przygotowali kilkanaście ciast. Dagmara, Maja i Żaneta z 2a wspólnie z opiekunami przygotowały ponad siedemdziesiąt porcji ciast, które były sprzedawane podczas spotkania wychowawców z rodzicami. Zbiórka pieniędzy zakończyła się dużym sukcesem! Wiktoria, Kamila i Gabrysia z 2b zebrały łącznie 670 zł! Kwota była zdecydowanie większa niż w ubiegłym roku, dlatego postanowiliśmy podzielić zebrane fundusze pomiędzy dwa stowarzyszenia: “Dla Braci Mniejszych” oraz “Kotełkową Drużynę”.

Uczniowie klasy pierwszej pod opieka pani Magdaleny Tyli – Styry zorganizowali zbiórkę żywności i żwirku. Jedzonko dla kotów otrzymała „Kotełkowa Drużyna”, ponieważ pomaga jaworzańskim rodzinom w dokarmianiu kilkunastu kotów. Jedzenie dla psów odebrała pani Kamila ze stowarzyszenia “Dla Braci Mniejszych” i zawiozła do swojej ubogiej podopiecznej.