Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworzu w niedzielę, 9 grudnia 2018 r. zorganizowali po nabożeństwie kiermasz adwentowy, z którego dochód został przeznaczony na akcję charytatywną “Pola Nadziei”, która wspiera działalność Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.
Uczniowie z klasy pierwszej, czwartej, siódmej oraz trzeciej gimnazjum do kiermaszu przygotowywali się prawie przez miesiąc. Wykonali ozdobne herbaciane kalendarze adwentowe z hasłem biblijnym, zakładki do Biblii, ozdobne szyszki-choinki, gwiazdki na choinkę, pudełka na prezenty, świeczniki oraz kartki świąteczne. Towarzystwo Biblijne z Warszawy podarowało na kiermasz ekumeniczne tłumaczenia ksiąg biblijnych: Nowy Testament, Księgi dydaktyczne, Pięcioksiąg Mojżeszowy.
W tym roku zebrano ofiarę w wysokości 1046 zł, która w całości została przekazana dla hospicjum w Bielsku-Białej.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji – sponsorom, uczniom, nauczycielom oraz wszystkim, którzy przyszli na kiermasz i dołożyli swoją charytatywną cegiełkę dla hospicjum.
Ewa Below