Wolontariat czas rozpocząć…

Pola Nadziei to pomysł importowany z Wielkiej Brytanii. Ale bardzo dobry – wymyślono je ponad pół wieku temu w Edynburgu, w Szkocji, ale od tego czasu rozprzestrzeniły się w całej Europie. Nasza szkoła od wielu lat wspomaga akcję charytatywną, która daje konkretne korzyści Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej przy ul. Zdrojowej, dlatego od zbiórki na rzecz Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego postanowiliśmy rozpocząć tegoroczną działalność. Trzynastu uczniów kl. VIII ze Szkolnego Koła Wolontariatu zebrało 460 zł ze sprzedaży słodyczy na szkolnym kiermaszu. Uczniowie klas 1-8 byli wyraźnie stęsknieni za słodkimi dodatkami do śniadania i już po dwóch godzinach wykupili wszystkie galaretki, ciasta, tosty i gofry. Będziemy się starać regularnie organizować kiermasze charytatywne, ponieważ wiele społecznych organizacji potrzebuje pomocy z powodu lockdown’u. Rozpoczniemy od wsparcia lokalnych jaworzańskich inicjatyw, ale nie zapomnimy o organizacjach prozwierzęcych, których przedstawicieli gościliśmy w naszej szkole oraz na Jaworzańskim Wrześniu. Wszystkim kochanym łasuchom, czyli szkolnym darczyńcom i ich Rodzicom z góry dziękujemy.

Wolontariusze 8a