W dniach od 4 do 30 maja 2018 roku w „Galerii na Zdrojowej” w Jaworzu odbywała się wystawa prac uczniów
Szkoły Podstawowej nr 2 (głównie gimnazjalistów) oraz Gimnazjum Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej.
Prace są rezultatem projektu (innowacji pedagogicznej) „Od Benedyktyna do Banksy’ego” autorstwa Grzegorz Dymarskiego – nauczyciela zajęć artystycznych.
Część wystawionych prac to ćwiczenia z kaligrafii nawiązujące stylem do starych dokumentów .
W części „współczesnej” królują projekty plakatów, płyt i innych form użytkowych. Jest też plansza z graffiti – zbiór prac wykonanych za pomocą szablonów – nawiązujące do dzieł słynnego grafficiarza Banksy’ego.
11 maja o godzinie 17-tej odbyło się spotkanie z autorem projektu oraz uczennicami gimnazjum z SP nr 2 w Jaworzu.
Oprócz ciasteczek, soku, kawy i herbaty można było „łyknąć” także sporą dawkę wzruszeń artystycznych i wiedzy na temat prac plastycznych znajdujących się na wystawie.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia „Galerii na Zdrojowej” .
Grzegorz Dymarski