Grupa utalentowanych plastycznie uczniów jaworzańskiego “Maczka” wzięła udział, jak co roku, w Festiwalu Malowania. Była to już 21 edycja tzw. Festivalu Kresleni „Krajina kolem nas”. Ta wyjątkowa atrakcja dla miłośników kredek i pędzla odbyła się 19 maja w zaprzyjaźnionej od wielu lat czeskiej miejscowości Komorni Lhotka (Ligotka Kameralna). W akcji tej uczestniczyło wielu uczniów z polskich i czeskich szkół. W bardzo przyjemnej atmosferze, integrując się z pozostałymi uczestnikami festiwalu, nasi uczniowie stworzyli piękne prace plastyczne odwzorowując wybraną przez siebie martwą naturę zaprezentowaną w poszczególnych grupach wiekowych. Uczniowie, choć nie zajęli najwyższych lokat, wrócili do domów z uśmiechem na twarzy, zadowoleniem z odbytego wyjazdu zagranicznego, jak i również dyplomami i drobnymi upominkami otrzymanymi od organizatorów tej imprezy.

Iwona Kominek
.