Jak każdego roku po 20 kwietnia obchodzimy w naszej szkole Dzień Ziemi. W tym roku te szczególne dni odbywały się od 22 do 24 kwietnia, a głównym organizatorem był Samorząd Uczniowski. Przedstawiciele SU zaproponowali uczniom szkoły szczególny sposób ubrania się w wyznaczone dni, a mianowicie w poniedziałek uczniowie przyszli w kolorze niebieskim, we wtorek ubierali się na żółto, a w środę dominował wśród uczniów w szkole kolor zielony.
W tych dniach w klasie 5a odbyły się warsztaty ekologiczne poprowadzone przez przedstawicielkę Fundacji Ekologicznej Arka, z którą szkoła od lat współpracuje organizując między innymi zbiórki książek i zabawek na cele charytatywne.
W ramach warsztatów uczniowie w oparciu o zabawę typu “memory” omówili wiele aspektów związanych z ochroną środowiska, skupiając się w szczególności na działaniach, które każdy z nas może podejmować w swoim najbliższym otoczeniu: segregacja odpadów, oszczędzanie energii i wody, tworzenie przydomowych kompostowników, rozsądne korzystanie z dostępnych środków transportu. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych wiadomości, np. w jaki sposób spalanie odpadów wpływa na nasze zdrowie i funkcjonowanie, ile gatunków zwierząt potrzebuje drzew do życia, dlaczego drzewostan jest taki ważny, jak nie marnować tego, co jeszcze może się przydać.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczniowie wykazali się aktywnością i zaangażowaniem.