Przed nami kolejna, już 24 edycja akcji Pola Nadziei, która każdej wiosny jednoczy młodszych i starszych ludzi dobrej woli w działaniach na rzecz nieuleczalnie chorych pacjentów Hospicjów.
W szkole najmłodsi dowiadują się czym jest opieka paliatywna i wolontariat, uczą się empatii i wrażliwości na niedolę bliźnich, mają okazję wziąć aktywny udział w ciekawych lekcjach, kiermaszach i kwestach.
Hospicjum im. Jana Pawła II obejmuje wszechstronną opieką dorosłych chorych w terminalnym okresie choroby nowotworowej, u których zakończone jest leczenie przyczynowe, a konieczne jest zwalczanie objawów związanych z postępem choroby. Pomoc skierowana jest również do rodzin pacjentów, które często potrzebują wsparcia duchowego i fachowej porady, dotyczącej pielęgnacji chorego w trudnych dla obu stron chwilach. Oprócz stacjonarnego hospicjum działa również domowe hospicjum.

Ze względu na obecną sytuację nie mogliśmy realizować wszystkich naszych założeń, udało nam się zorganizować kiermasz który odbył się 23 lutego w naszej szkole. W tym dniu dzieci miały możliwość zakupienia żonkili w doniczce oraz ciast i babeczek upieczonych przez wspaniałych rodziców. Cały dochód został przeznaczony na działalność Hospicjum im. Jana Pawła II mieszczące się na ulicy Zdrojowej 10 w Bielsku Białej, które w okresie pandemii potrzebuje jeszcze większego wsparcia. Do tej pory zorganizowane zostały kiermasze w szkole, zbiórki w Kościołach katolickim i ewangelickim oraz Sklepie Lewiatan w Wapienicy. Końcem roku szkolnego planujemy zbiórkę potrzebnych higienicznych środków pomocniczych.

W każdym z 11 edycji byliśmy w grupie która otrzymuje najwyższą nagrodę za szczególne osiągnięcia. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia i zaangażowania rodziców, nauczycieli, młodzieży i dzieci, za co serdecznie dziękujemy.