Dzień języków obcych w naszej szkole

„Dzień języków obcych” to pierwsze większe świętowanie w trakcie regularnych zajęć języka angielskiego w nowym roku szkolnym 2020/2021. Działanie to, realizowane zarówno w klasach młodszych jak i starszych, odbywało się w ramach innowacji „Języki obce z TIK-iem”. Uczniowie klasy 6a przygotowali filmiki z krótkimi pozdrowieniami w wielu różnych językach, przygotowali prezentacje multimedialne ukazujące ciekawostki z różnych krajów europejskich, plakaty oraz gazetkę tematyczną na temat przydatności uczenia się języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego. W trakcie lekcji serwowane były pyszne francuskie ciasteczka – grzebienie, po klasie i szkole przechadzali się uczniowie w przebraniach, był min. Francuz, Austriaczka, Argentynka i Włoszka. Uczniowie klasy 2a i 6a rysowali flagi, które następnie w aplikacji Quiver stawały się trójwymiarowe. Uciechy było co nie miara, zwłaszcza dla najmłodszej części naszej maczkowej społeczności szkolnej.