Dzień Kundelka

25 października swoje święto mają wszystkie polskie kundelki. Najbardziej niepowtarzalne ze wszystkich psów – zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter. Niestety, kundelki to najgorzej traktowana przez ludzi grupa psów. Można powiedzieć, że większość mieszkańców schronisk to właśnie one. W tym szczególnym dniu nie tylko twórcy prawa mogą poprawić los zwierząt. Każdy z nas może to zrobić. Jak?
Wszystko zależy od naszych możliwości. Oczywiście każdy bezdomny zwierzak czeka przede wszystkim na kogoś, kto da mu dach nad głową, zapewni bezpieczeństwo i co najważniejsze – pokocha. Nie wszyscy jednak mamy możliwość, by przygarnąć do domu psa czy kota. Możemy więc pomóc inaczej. W naszej szkole każdego roku właśnie w tym czasie zbieramy żywność oraz przeróżne akcesoria dla zwierzaków, które następnie przekazujemy instytucjom pomagającym bezdomnym psom i kotom. W bieżącym roku szkolnym postanowiliśmy podzielić żywność pomiędzy bielskie schroniska dla zwierząt oraz fundację Psia Ekipa, która na terenie Jaworza prowadzi dom tymczasowy dla 10 psów i kotów (tzw. Psią HAU-pę). Pomimo trudnego dla wszystkich czasu i tym razem uczniowie razem z rodzicami okazali swoje serce i przekazali dary dla potrzebujących zwierząt.
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas radości, bliskości i okazywania innym serca. Jeżeli to czas kiedy intensywniej myślisz o powiększeniu się rodziny o ukochanego psa lub kota, spraw radość tym którzy czekają w schroniskach lub fundacjach na wasze okazane serce. Jestem pewna, że przygarnięty piesek lub kotek odwzajemni wasze uczucia ze zdwojoną siłą i będzie wiernie trwać u Waszego boku.

Justyna Smyrdek