Niby zwykły czwartek, ale upłynął nam pod znakiem buziek, bo to właśnie 19 września uczniowie klas młodszych naszej szkoły wraz z nauczycielami obchodzili Dzień Emotikona.
Emotikony to znaczki, które po raz pierwszy zostały użyte w 1982 roku. Znaczki te wyrażają nasze emocje, tworzone są za pomocą znaków interpunkcyjnych. Te żółte minki bardzo często używane przy pisaniu wiadomości tekstowych, smsów lub w komunikatorach, bądź też na profilach społecznościowych. Z okazji 34-lecia emotikonów uczniowie klas 1 – 3 tworzyli własne emotikony odzwierciedlające ich obecne uczucia, przynieśli również maskotki, pluszaki, zeszyty ozdobione emotikonami ale przede wszystkim każdy miał swojego “Emotka” na koszulce, bluzce, czy też opasce.
Dzień Emotikona upłynął w atmosferze życzliwości, radości i pozytywnej energii.