Szlachetne serca Jaworza

Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu ruszyła akcja Caritas Diecezji Bielsko- Żywieckiej Apteczka dla Ubogiego.
Do 17 marca br. zbierane były artykuły stanowiące wyposażenie apteczki oraz podstawowe leki.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaworzu przystąpiła do akcji, a uczniowie i rodzice szybko odpowiedzieli na apel Szkolnego Koła Wolontariatu. Do świetlicy szkolnej zaczęły spływać paczki z darami. Cieszymy się i jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy wykazali się wrażliwością na ludzki los, ale przede wszystkim pokazali, że szlachetne serce nie kieruje się
stereotypami. Na jednej z przekazanych paczek widniała dedykacja: dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą, co dowodzi, że darczyńcy kierowali się zrozumieniem i szacunkiem. Dając tym samym dowód człowieczeństwa, bo przecież o to właśnie chodzi…, szczególnie w czasie Wielkanocy.
Finalnie Szkoła Podstawowa nr 2 zebrała cztery kartony gazików jałowych, bandaży, plastrów z opatrunkiem, leków przeciwbólowych, maści z witaminą A, chusteczek higienicznych i nawilżonych, pianek do mycia ciała… Dary zostały przewiezione do biura Caritas Diecezji Bielsko – Żywieckiej w Janowicach.
Jak poinformował nas dyrektor Caritas ksiądz Robert Kurpios dzięki zaangażowaniu Szkolnych Kół Caritas i Wolontariatu udało się skompletować ok. 400 sztuk apteczek. Środkami opatrunkowymi zostaną obdarowani m.in.. bezdomni – mieszkańcy Schroniska dla Osób Bezdomnych i Noclegowni w Bielsku- Białej.
Natomiast leki zostaną przekazane na rzecz podmiotu świadczącego stałą opiekę medyczną nad tymi osobami, które wymagają fachowej pomocy medycznej.
Wszystkim darczyńcom dziękujemy i bardzo się cieszymy, że mogliśmy wesprzeć tak szczytny cel.

Koło Wolontariatu