Prezent pod choinkę – podsumowanie akcji
W tym roku akcja charytatywna Prezent pod choinkę rozpoczęła się w naszej szkole już na początku listopada od „ słodkiej środy” zorganizowanej w ramach koła wolontariatu przez klasę 7.
Uczniowie wraz z rodzicami przynieśli wiele słodyczy, piekli naleśniki i prażyli kukurydzę.
Wszyscy na przerwach kosztowali słodkie rarytasy i sponsorowali zbiórkę na paczki dla dzieci z Ukrainy i Białorusi.
Za zebrane fundusze nauczyciele zakupili słodycze, artykuły szkolne oraz kosmetyczne i nastąpił drugi etap akcji charytatywnej.
Rozpoczęliśmy w klasie 5 i 6 od ozdabiania pudełek po butach, które zamieniły się w piękne prezentowe pudełka. Potem uczniowie klasy 7 do każdego z nich włożyli przygotowane prezenty. Zapakowaliśmy 12 pudełek – prezentów dla dzieci i odwieźliśmy do lokalnego organizatora akcji.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ten świąteczny gest pomocy.

Koordynator akcji – Ewa Below